Turkcell’den 100 Bin Kadına Destek

Turkcell, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ve Türkiye Grameen Miktofinans Programı ile beraber bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma Tüm dünyaya örnek olacak nitelikte.

Anlaşma ile hayata geçirilen proje doğrultusunda az gelirli kadınlar ekonomiye kazandırılacak olup ülkenin daha da gelişmesi ve kadınların iş hayatında öne çıkması sağlanacak. Dört yıl sürecek proje ile beraber toplamda 100 bin kadının ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor. Dünya üzerinde ilk kez bir mobil operatör şirketi mikrofinas kuruluşu ile ortaklık kurarak “sosyal borçlanma” modeli kuruyor. “Ekonomiye Kadın Gücü” projesinin düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Türk kadınlarının iş gücünün sadece %28 olduğunu söyledi. Bu oranın daha önce hiç desteklenmeyen Türk kadınının ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bizin hedefimiz ise inovatif çözüm sunarak toplumsal kalkınmayı desteklemek deye belirtti.

Turkcell sunduğu mobil ilan alt yapısı ile kadınların iş hayatında ürettiklerini daha büyük bir kitleye tanıtması sağlanacak. Bu sayede ürünlerini tüm Türkiye’ye satabilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir