Tümsaş İstek Üstüne İnsansız İşlem Yapan Makineler Geliştirecek!

Banka, PTT, İGDAŞ gibi bir çok yere ilk olarak “sıra alma” sistemini koyan şirket olan Tümsaş, “bütük elektronik” kavramını Türkiye’ye getireceklerini açıkladı.

Tümsaş, bu doğrultuda 15 kişilik bir beyin takımı kurduklarını açıkladı. Böylece Türkiye’de, bankalardan marketlere, bayi ağlarından zincir mağazalara kadar özel elektronik cihaz geliştirecek. Yani firmaların istedikleri, hayallerindeki elektronik ürünleri üretecek. Konu hakkında açıklama yapan Tümsaş Genel Müdürü Orkun Tosun, kurum ve kuruluşların fikirlerini alıp bunlara özel tasarım ve yazılım geliştirme işlemlerini kendilerinin yapacaklarını söyledi. Yerel ürünlere göre çok daha uygun fiyat sunacaklarına da dikkat çekti.

Günümüzde bir çok banka, hastane, kamu kurumu ve üniversite Tümsaş’a ait S-matik müşteri akış yönetimi sistemleri kullanmakta. Müşteri akış sistemi sayesinde 5 binin üzerindeki noktada günlük 1.5 milyon kişi belli bir üzende sıraya girerek işlerini daha kısa sürede yapabiliyor. Tümsaş, hizmet kalitesini arttıran makineleri başka Türkiye olmak üzere Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Rusya ve Romanya olarak gibi bir çok ülke de kullanılmakta. Şirket son olarak ise Filistin ile distrübütörlük anlaşması yaptı. İleri ki dönemlerde de Afrika ülkelerine açılım yapılacağı belirtildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir