RSS Beslenmeleri

Podcastinizi iTunes podcast dağıtım sistemine dahil edebilirsiniz. Yapmanız gereken RSS podcast beslemesini hazırlamaktır.

İnternet üzerinde birçok sosyal imleme sitesi bulunmaktadır. Sosyal imleme ile seo çalışmalarına katkıda bulunmak için backlink sağlayabilirsiniz. İçerik yayınlayıcılar, kullanıcıların kendi sitelerine imleme simgeleri koyarak içeriklerini imleyebilmelerini kolaylaştırmalıdırlar. Sosyal imleme konusunu önceki bölümlerde ayrıntılarıyla anlatmıştık. Aşağıdaki alt bölümlerde en popüler sosyal imleme domainlerinden bahsedilecektir.

Compete’e göre, Digg 2009 Mayıs ayında 38 milyon tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiştir. Şu anda Digg, sosyal imleme domainleri arasında lider konumdadır ve aynı zamanda, sosyal imlemeyi kullanan insanlardan oluşan bir topluluğa da adını vermektedir.

Digg kullanıcıları makaleleri, resimleri, videoları veya diğer ilgi çekici içerikleri imleyebilir ve paylaşabilirler. Bir URL’nin “digg” kullanıcıları tarafından sık imlenmesi o URL’nin gördüğü ilgiyi gösterir. En popüler URL’ler Digg.com’un açılış sayfasında yer alır. Digg’in ana sayfasındaki linkler nofollow özniteliğini kullanmamaktadırlar.

Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi Digg’de de ilk olarak oturum açmanız gerekmekte. Daha sonra da profilinizi anahtar kelime açısından zengin bilgiler ile tamamlamalısınız. Kaydolduktan sonra, http://digg.com/users/userid şeklinde bir ana sayfanız olacaktır. Digg aktivitelerinizi Facebook’ta paylaşabilir ve kişisel profil bilgilerinizi her iki sitede de eşzamanlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir