Raftingcilerin Yeni Gözde Mekanı Manavgat Beşkonak’taki Köprülü Kanyon

Raftingcilerin yeni gözde mekanı Manavgat’ta bulunan Beşkonak Köprülü Kanyon oldu. Bu yıl toplam 900 bin civarındaki yerli ve yabancı turistin rafting için tercih ettiği bölgede daha bir çok çeşitli su sporu yapılmakta.

Tatil ve turizm de Türkiye’nin önde gelen ili Antalya’nın alternatif turizm bölgelerinden biri olan Manavgat Beskonak Köprülü Kanyon, bu yıl boyunda 900 bin civarı turistin rafting için tercih ettiği yer oldu. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgede 35 resmi su sporu işletmecisiyle beraber turizm seyahat acentenin sezondan 20 milyon lira gelir elde ettiği belirtildi.

Bölgeyi en çok Alman turistler tercih ederken Orta ve Kuzey Avrupa ülkeleri ile İran ve Irak’tan da oldukça çok turist geldi. İranlı turist ilgisi uzun süre önce başlamış olsa da gelen 20 bin Iraklı turist oldukça dikkat çekti.

Bölgede ki su sporu işletmecileri ile seyahat acentelerinin bu yoğun turist sezonunda 20 milyon lira gelir elde ettiğini söyleyen Beşkonak Karabük Karabük Turizm Geliştirme ve Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, bu yıl 900 bin civarı yerli ve yabancı turistin rafting için tercih ettiğini söyledi. Ayrıca Armağan, okulların açılması ile bölgede bulunan yerli turist sayısının %3 seviyesine düştüğünü açıkladı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir