Norveç Tarihin En Büyük İşçi Alımını Yapıyor

2013 Norveç işçi alımı

Norveç, Türkiye dahil dış ülkelerden 32 bin 678 kalifiye işçi alımı yapacak. Kuzey Avrupa’da ki petrol zengini olan ülke en büyük ikinci kenti olan Bergen’in için 2013 yılında işçi almak için tarihin en büyük arama kampanyasını başlattı.

Kampanyaya, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dış ülkelerden de çok sayıda başvuru gelmesi bekleniyor.

Milliyet gazetesinden İrfan Kurtulmuş’un haberine göre; hızla büyüyen Bergen bölgesine, özellikle 23-35 yaş gruplarında yüksek eğitimli, zanaatkâr ve kariyer yapmak isteyen kadın-erkek kalifiye iş gücünü çekmek isteyen Business Region Bergen (BRB) kuruluşu, adayları bölgeye davet ederek imkânlar hakkında bilgilendirecek.

Gerek özel gerekse kamu sektöründe çok sayıda ‘beyine’ ihtiyaç olduğunu söyleyen BRB Başkanı Asbjörn Algröy, ocak ayında ciddi olarak başlayacak olan kampanyada kalifiye adaylara bölgede kaliteli yaşam tarzı ve iş olduğunu göstermek istediklerini belirtti. Bergen bölgesinin 2013 yılında ihtiyacı olan 33 bine yakın kalifiye iş gücünün, petrol, gaz ve mühendislik sektörleri başta olmak üzere birçok sanayi kuruluşunda çalışacağı kaydedildi.

Sabah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir