LC Waikiki İsmine Geçiş Yapıldı

LC Waikiki

1985 yılında Fransız kökenli bir marka olarak kurulan LC Waikiki daha sonra Taha Group tarafından 1997 yılında sayın alındı. Vahap Küçük’ün Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Taha Group’a bağlı Tema Mağazacılığa katılan giyim markası böylece Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı.

Bir Türk giyim markası olarak faaliyete geçen LC Waikiki yaklaşık 3 milyar TL’yi aşan yıllık cirosu ile Türkiye de giyim sektörü lideri oldu. Sektörde lider olan marka yaklaşık 10 yıl boyunca yılda %40 oranında büyüme gösterdi. LC Waikiki mağazaları haftalık 2.5 miyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Her geçen gün daha fazla büyüyen giyim markası daha sonra yurtdışına taşınarak 10 ülkede mağaza açtı. Şirketin gelecek yılki hedefi ise 15 ülkeye çıkmak. Vahap Küçük’ün açıklamasına göre Afrika, Doğu Bloku ülkeleri ve Avrupa’da oldukça başarılı.

Tema Mağazacılık altında olan LC Waikiki markasının hissedarı Taha Group Eylül ayında yapılan olağan üstü genel kurula giderek “Tema Mağazacılık Hizmetleri A.Ş” ismine sahip şirketi “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri A.Ş” diye değiştirdi. Değişikliğin dışarıdan ikili bir yapı gibi görünmeyi ortadan kaldırılmak için yapıldı. Yetkilikler resmi yazışmalarda LC Wakiki’yi kullanmak için bunu yaptıklarını bildirdi.

Yapılan bu çalışmalardan sonra LC Waikiki markasının bir yabancı fon alacağı düşünülüyor. DDaha önce Damat Tween ve Penti yeni şirketler kurarak yabancı fona hazırlanmıştı. Bu hazırlıklardan sonra yabancı fon sıfır kilometre şirketlere gelmişti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir