GLORIA JEAN’S COFFEES İş Ortakları Arıyor

Fiyat politikasında değişikliğe giden Avustralyalı marka Türkiye’de ilk olarak 1999 yılında şube açtı. Marka her yıl ortalama 20 şube açmayı hedefliyor. Gloria Jean’s Coffees Franchise hakkında bilgi veren franchise Sorumlusu Gülsin Hakman’ın açıklaması yazıda.

Türkiye’deki ilk şubesini 1999’da açan Avustralyalı Gloria Jean’s Coffees, Türkiye distribütörü Reysaş Uluslararası Gıda İşletmeciliğiyle yollarını ayırarak Temmuz 2012’de Hacı Sayid’le  anlaşması imzaladı. Gloria Jean’s Coffees, her yıl en az 20 kahve dükkanı açarak önümüzdeki 5 yılda 125 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Gloria Jean’s Coffees franchise Sorumlusu Gülsin Hakman, “Bu yeni dönemde rakiplerle rekabet edebilecek, yenilenmiş bir fiyat politikası uygulayacağız. Masa servisinin yanı sıra self servis olacak. Menüdeki ürün alternatifleri artacak. Her yaşa hitap edebilecek çağın gereklerine uygun modern konsept tasarımıyla dekorasyonumuzu yenileyeceğiz” diyor.

Gloria Jean’s Coffees’in franchise bedeli 50 bin dolar + KDV. Reklam payı katılımı dahil sürekli franchise ödemesi ise ciro üzerinden yüzde 6. Gloria Jean’s Coffees şubelerin büyüklüğü 80-150 metrekare arasında değişiyor. İnşaat ve dekorasyon masrafları metrekare başına bin 500-2 bin TL arasında değişiyor. Ekipman maliyeti ise 25 bin euro civarında. Mağaza açılış süresi 4-8 hatfa arasında değişiyor. Franchise alan girişimcilere bir hafta eğitim veriliyor.
Telefon: 0212 652 34 75

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir