Gelinlikçi Açmak İsteyenlere Justin Alexander Bayiliği

Gelinlikçi açmak isteyenlere franchise
, A ve A plus gruba hitap eden ünlü bir gelinlik markası. Bu markanın Türkiye temsilciliğini Savaş Mazıcıoğlu almayı başardı. İzmirli bir girişimci olan Mazıcıoğlu, gelinlik aksesuarları üretip bunları iç ve dış pazarda satıyor. Ünlü markanın temsilciliğini almayı başaran Savaş Mazıcıoğlu bu doğrultuda Justin Alexander markasının franchise ile Türkiye’de daha çok yaymayı amaçlıyor.  Şuan için Justin Alexander adı altında 3 mağaza açılmış durumda. Her yıl 3 yeni mağaza açarak 5 yılda 15 farklı yere yayılmayı amaçlayan Mazıcıoğlu, bunun için başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerde Franchise vereceklerini belirtiyor.

İzmirli genç bir girişimci olan Savaş Mazıcıoğlu gelinlik sektöründe faaliyet göstermekte. Gelinlik işine üniversite yıllarında başlayan girişimci o zamanda İzmir’de ailesine ait olan bir gelinlik mağazasında çalışıyormuş. O yıllarda gelinlik sektöründe aksesuar bulmak için çok zorlandıklarını fark etmesiyle birlikte bir gelinlik aksesuarı koleksiyonu hazırlayarak bunu Laperi Accessories markası altında sunuyor. Hazırladığı koleksiyonu İzmir’de tanınmış büyük gelinlik firmalarına sunuyor. Hazırladığı koleksiyonu oldukça beğenen firmalar yoğun sipariş vermeye başlıyor. Kimi zaman siparişleri yetiştirmekte zorlanan genç girişimci ailesi ile işin atından kalkamayacağını anlayınca mahalledeki komşulardan tanıdığı bütün ev hanımlarına kadar iş dağıtmaya başlıyor.

Zaman içerisinde sektörde daha fazla tanınarak Türkiye’nin en iyi butiklerinden sipariş alıyor. Bundan sonraki süreçte üretim için Özürlüler Derneği ile anlaşmaya giden Mazıcıoğlu Eğitimini bitirdikten sonra bu sektöre daha fazla yoğunlaşarak işi geliştirmeye devam ediyor. Devamında yurtdışına açılıyor ve üretim için derneğe ek olarak profesyonel bir atölyeye geçiyor. Yurtdışı aksesuar satışları ile beraber açtığı atölyeden 4 yıl sonra Avrupa müşterileri için Almanya’da bir ofis ve showroom açıyor. Günümüzde ise buradan hem Türkiye dahil dünyanın bir çok yerine satış gerçekleştiriyor. Bir çanta ile satışını gerçekleştirdiği aksesuarlar ile bugünlere gelen Mazıcıoğlu, şuan 15 ülkeye ve binin civarı noktaya gelinlik aksesuarı satışı gerçekleştiriyor.

Bir yılda 10 bin gelinlik satmış

Dünya’nın bir çok yerinde gelinlik satışı yapan Justin Alexander markası yılda 100 bin satılıyor. Marka 30 yıl ABD, 15 yıldır da Avrupa da satış gerçekleştirmekte. Türkiye’de ise bayii kanalı yardımıyla satış yapan markanın bir yıldır kendi adına zincir mağazalar açılıyor. Mazıcıoğlu, Justin Alexander markasının Türkiye pazarına girmesiyle 10 bin gelinlik satışı yaptıklarını belirtiyor. Justin Alexander markasından önce ‘Laperi’ markası adı altında 15 ülkede dünya markası sattıkları sırada satış danışmanlarının en çok Justin Alexander markasından talep aldıklarını belirttiğini söyleyen Mazıcıoğlu, bu sebeple diğer markaları bırakıp tek markaya yöneldiklerini açıkladı. Mazıcıoğlu Justin Alexander markasına ek olarak aynı gruba ait Sincerity ve Sweetheart markalarının da satışlarını gerçekleştirmekte olduklarını açıklayıp fiyatların 2 bin ile 8 bin arasında değişmekte olduğunu söyledi.

Yurtdışında çeşitli markalardan teklifler aldı

Gelinlik aksesuarı işinde zamanla büyüyen genç girişimci bu sırada yurtdışındaki bir çok ünlü markadan Türkiye pazarına kendileri ile girmek istedikleri yönünde teklif aldıklarını açıkladı.  Ancak araştırmalarının müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan ve daha çok tercih edilen marka olan Justin Alexander markası göstermesi sonucu tercihlerini bu yanda kullandıklarını söyledi.

Justin Alexander markasının Türkiye temsilciliğini alması ile beraber kısa zaman içerisinde markayı Türkiye’nin en iyi butiklerine sokan Mazıcıoğlu, artan talep sonucu Istanbul-Erenköy, İzmir-Alsancak ve Muğla’da Justin Alexander zincir mağazalarını açıyor.

 Justin Alexander Franchise ile yayılacak

Üç mağazayı açan genç girişimci Türkiye’de yeni mazağalar da açmak istiyor. Bunun için görüşmelere çoktan başlamışlar bile. Amaçlarının her yıl 3  Justin Alexander mağazasının zincire katmak olduğunu anlatan Mazıcıoğlu, beş yıl içinde farklı şehirlerde 15 mağaza hedefliyoruz diye devam etti. Franchise verdiklerine de değinen İzmirli girişimci mağaza açmak için gerekli maliyetin 100 bin dolar olduğuna değiniyor.

 için tüm Türkiye’den görüşmeler yaptığını dile getiren Mazıcıoğlu, şöyle devam ediyor: “Her yıl halkaya 3 mağaza daha eklemek istiyoruz ve beş yılın sonunda farklı şehirlerde 15 mağaza olmayı hedefliyoruz. Hatta Türkiye’deki mevcut comerlanmızm bile mağaza olmasını planlıyoruz. Amacımız dünyanın 50 ülkesinde 2 bin 500 butiğinde satılan bu ürünleri gelin adaylarımızla buluşturmak. A ve A Plus grubuna hitap eden bu marka, Türkiye satışlarından çok memnun. Franchise da veriyoruz. Bir mağaza açmanın yatırım maliyeti yaklaşık 100 bin dolar. İstanbul başta olmak üzere tüm şehirlerde büyümek istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir