Ev Hanımları İçin Evde Yemek Yapıp Satma İşi

Ev hanımları evde yemek yaparak ek gelir kazanmak ister misiniz?

Günümüzde evden ek gelir sağlayarak aile ekonomisine katkı vermek isteyen kadınların en sık tercih ettiği evden yemek yapıp satma işi ile sizde ek iş yapabilirsiniz. Evde iş imkanları içerisinde en temiz ve rahatı olan evde yemek yapıp satma işi rahat olmasının yanında doğru ve temiz şekilde yapılmalıdır. Bu sayede ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.

Oldukça geniş bir müşteri kitlesine sahip bu işte öğrencilerden iş yerlerine kadar bir çok yere yemek satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok yemek yapıp satabileceğiniz yer bulabilirsiniz. Ancak bunlardan en karlısı iş yerleri olacaktır. Yemek saati için anlaşabileceğiniz iş yerlerine toplu olarak satış yapabilir ve ardından her gün yemek saatine siparişleri teslim etmiş olursunuz. Bu noktada çalışmanın uzun soluklu olması için yemeklerinizin güzel olmasının yanında temiz ve tam zamanında yetişmesi gerekli. Ev hanımlarına iş imkanı olarak oldukça avantajlı olan evde yemek yapıp satmayı ayrıca sipariş üzerine de yapabilirsiniz size telefonla yada başka bir iletişim kanalı ile ulaşacak müşterilerinize istedikleri zaman yemek yapabilirsiniz. Bu nokta da genelde öğrenciler ve diğer ev hanımları müşteri oluyor. Öğrenciler zaten yemek sorunu yaşadıklarından ev yemeklerine büyük ihtiyaç duyar. Ev hanımları da artık sık sık toplandıkları için yemek yapmak adına bir yardımcı arar. Bu iki müşteri kitlesi sayesinde de iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Yemeklerinizin beğenilmesi üzerine zamanla başka kişiler adınızı duyacak ve yeni siparişler gelecektir.

Eğer yemek yapmanın yanında pasta yapmakta da yetenekli iseniz doğum günleri içinde pasta siparişleri alabilirsiniz. Pastanın yanında börekler ve diğer çeşitli atıştırmaları da yaparsınız. Bunun yanında memleketinize ait yöresel tatları da sunabileceğiniz bu iş imkanında genelde içli köfte, çorbalar, et yemekleri, zeytin yağlılar, güveçler ve zeytinyağlılar tercih edilmekte. Siz kendi iyi olduğunuz yemekleri tercih edip yapabilirsiniz. Diğer yandan isterseniz kışlık hazırlama alanında da çalışabilirsiniz. Kış için artık bir çok kişi çeşitli sebzelerden hazırlık yapmakta. Bunun için kurutma yada rendeleyip veya doğrayıp dondurma yöntemi tercih edilmekte. Sizde kış için biber, patlıcan, fasulye, bamya, domates artık ne uygunda bunları kurutup yada dondurmaya hazır hale getirip müşterilerinize satabilirsiniz.

Evde yemek yapma işinde yemeklerinizi adet veya kilo başına fiyatlandırırken, kışlıklarda da kg başına bir fiyat verebilirsiniz. Bu şekilde zamanla belki bir ev yemekleri dükkanı kurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir