Cafe Bar Restoran İşletmeciliği

Geleneksel kafe-bar-restoran devri kapanıyor. Her anı rahat yaşatan, evinizdeymiş gibi hissettiren, kaliteli yemekler sunan mekanlar Türkiye’nin her yerini sarmaya başladı Yurtdışına açılanlar da var…

*****************************************************************************

BIG CHEFS 
İlk hedef New York

Big Chefs’in yaratıcısı Gamze Cizreli sektörde 19 yıllık deneyimi olan bir isim. Restoran işletmeciliğine Ankara’da “Cafemiz” ile başlayan Cizreli, ortağıyla beraber o dönemde Ankara’ya “ Kuki” ve “Quick China” gibi restoran-cafe markalarını kazandırdı. 2007 yılında ortağından ayrılarak yoluna tek başına devam etti. Markayı önce I proje üzerinde yarattı ve Ankara’da Big Chefs markasını hayata geçirdi. http://www.myfikirler.net Ankara’da üç şubeye ulaştıktan sonra Saruhan Tan’la ortaklık kurdu ve İstanbul’a geldi. Bugün birlikte 14 şubeyle yollarına devam ediyorlar. Sabahları işe gitmek için hala ilk günkü heyecanla uyandığını anlatan Gamze Cizreli, “Bu ruhu kaybetmemek ve o heyecanın insana verdiği enerji başarıya giden yolda çok önemli. Tabii lezzet ! çok önemli. Bir süre sonra dekor önemini yitiriyor. Ama lezzetli yemek veriyorsanız, insanlar her zaman sizi tercih ediyor” diyor.

Big Chefs’in Ankara’da üç, Tarabya’da yeni açtığı şubeyle beraber İstanbul’da sekiz, Antalya, Mersin ve Gaziantep’te birer tane olmak üzere toplam 14 şubesi var. Şu anda toplam 850 kişinin çalıştığı işletme, bu yıl en az 300 kişiyi daha işe almayı planlıyor.

Türkiye’de İzmir, Bursa ve Adana başta olmak üzere Anadolu kentlerinde şubeler açmayı hedefleyen Big Chefs, İstanbul’da da yeni semtlerde yer almayı planlıyor. Yurtdışında büyümekse 2012’nin sonu ve 2013’te gerçekleştirmek istenen hedeflerin başında yer alıyor. Öncelik New York ve ardından Boston ve Washington’un da içinde bulunduğu Amerika’nın doğu yakası… Amerika dışında Körfez ülkeleri ve Hindistan da hedeflenen ülkeler arasında.

Cizreli, franchise konusunda en önemli beklentinin markanın ismini taşıyacak olan kişinin kendisi, markaya olan inancı, donanımı ve sosyal çevresi olduğunun altını çiziyor. Maddi şartlar olarak ise Anadolu’daki iller için baştan 100 bin dolar isim hakkı ve aylık cirodan da yüzde 6 pay alınıyor.

*****************************************************************************

CAFECADDE 
Yatırım şirketi kuruyor

1994 yılında Sultan Yüksel Turanlı ve Turan Turanlı tarafından küçük bir Fransız kafesi örneği olarak kuruldu. Fikir tamamen Sultan Yüksel Turanlı’ya aitti ve eşi başlarda dışarıdan destekliyordu. Zamanla iş potansiyelini belli edince Turan Turanlı finans sektöründen ayrılarak CafeCadde için çalışmaya başladı.

Turanlı ailesi, zaman alan bir süreç olan markanın oluşumunda istikrarlı bir grafiğe sahip olmanın önemine işaret ediyor. CafeCadde’nin Bağdat Caddesi’nin ilk kafesi olmasına ve yıllar içinde kendini yenilemesinin markanın bugünkü konumuna gelmesine yardımcı olduğuna da değiniyor.

Bağdat Caddesi ve Etiler Nispetiye Caddesi’nde olmak üzere CafeCadde iki lokasyonda hizmet veriyor. Toplam 85 kişinin çalıştığı işletme, 2013’te açacağı iki şube için bir yıl içinde 70-75 kişi daha istihdam edecek.

Bu yıl içinde iki yeni marka yaratma hedefleri bulunduğunu söyleyen Turan Turanlı, CafeCadde ve yine bünyelerindeki ETn MORE markasını kullanma haklarına sahip olacak bir yatırım şirketini kurma hazırlıklarının devam ettiğini belirtiyor.

Turanlı şunları söylüyor: “Sektöre yatırım yapmak isteyenlerin bir araya gelerek sermayelerini birleştirebilecekleri bu şirket, yeni açılacak CafeCadde’lerin de sahibi olacak. Gelişme potansiyeli olan işletmeleri satın alma veya ortak olma amacını da güden bu şirkete sadece iş yapma kültürümüze uygun olan kişileri kabul edeceğiz.”

Bu şirketle sadece gelişmekte olan Balkan ülkelerine yatırımın da iki-üç yıl içinde hayata geçirilmesi planlıyor. CafeCadde’nin franchise veya yatırım şirketine giriş bedeli 150 bin euro. Yaklaşık yüzde 6 oranında sadakat bedeli de aylık cirolara uygulanıyor.

*****************************************************************************

CAFÉ HOME STORE 
Bayiliklerle yayılacak

Home Store markası 1986’da Levent Penso tarafından kuruldu. Önceleri ev ve dekorasyon markası olarak yola çıkıldı. Daha sonra 1994’te hazır giyim, perakende alanında hizmet vermeye başladı. 2008’de de Acar Grup bünyesine katıldı. Café Home Store, hazır giyim mağazasında kafe açan Türkiye’deki ilk işletmelerden biri.

Café Home Store Koordinatörü Murat Acar, bir mekanın başarısındaki en önemli etkenlerden birinin ekip ruhu olduğunu belirtiyor. Acar, “Bir ekipte, enerjisini ruhunu ortaya koyan insanlar olduğunda mekanın başarısı da arkasından geliyor” diyor. Ekibin eğitimlerini ön planda tuttuklarını da anlatan Acar şunları söylüyor:

“Mönü konusunda mevsimsel değişiklikler yaparken bile ekip halinde karar veriyoruz. Müşteri geri bildirimlerini analiz ediyor, kendi istatistiklerimiz doğrultusunda beyin fırtınası yapıyoruz. Dünya trendlerini takip ederek Türkiye’ye uyum sağlayacak lezzetler üzerine araştırmalar yapıyoruz.”

Murat Acar’a göre başarıdaki bir diğer etken de lokasyon. Bu nedenle Café Home Store şubeleri stratejik noktalarda konumlandırılıyor. Markanın İstanbul Akmerkez, Etiler Nispeti-ye Caddesi, Mersin ve Ankara olmak üzere 4 şubesi var. Akmerkez ve Mersin şubeleri Home Store mağazalarının içinde yer alıyor.

2012 yılında İstanbul’da büyürken Anadolu’da da bayiliklerle yayılmayı planlıyor. Marka, biri Anadolu yakasında olmak üzere, İstanbul’da 2 şube daha açmayı hedefliyor.

Birçok ülkeden bayilik talepleri aldıklarını ifade eden Acar, “Yurtdışında açılma konusunda altyapı hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yakın zamanda taleplere yanıt vereceğiz” diyor.

Café Home Store, franchise isim bedelinin dışında, aylık ciro üzerinden düşük bir komisyon talep ediyor. Bunların karşılığında bayilere eğitim desteği, reklam, halkla ilişkiler desteği, servis, işletmecilik, Ar-Ge desteği veriyor.

*****************************************************************************

COOKSHOP 
Gözü Avrupa’da

Bahattin Demir ve Ayşe Kazancı’nın ortaklığında kuruldu, ilk şubesi 2008 yılında Nişantaşı’nda bir alışveriş merkezinde açıldı. Şu anda Nişantaşı, Bebek, Ulus, Galleria-Ataköy AVM, Altunizade, Forum İstanbul AVM, Bodrum-Yağhane, Gordion AVM-Ankara olmak üzere sekiz şubesi bulunuyor. Şu anda 400 çalışanı olan Cookshop, ilk yurtdışı yatırımını Londra’da yapmayı planlıyor. Sonraki hedefse THY’nin en çok sefer yaptığı Avrupa şehirleri ve Amerika’da yer almak… Yeni şubeler için Bağdat Caddesi gibi olmazsa olmaz bazı lokasyonlar da hedefleniyor. Yola çıkarken, “Fine Dining” diye adlandırılan kaliteli yemek ve servisi, günün beş öğününe yaymak ve misafirlere bunu en uygun fiyatla sunmayı hedeflediklerini söyleyen Demir, bu duruştan ödün vermediklerini belirtiyor. Sürekli Ar-Ge çalışmalarıyla “private label”

ürünlerini artıran Cookshop’ta en çok “Magnolia Pudding” ürünü tercih ediliyor. Bu arada Coca-Cola İçecek’in ilk kez bir kafeye, Cookshop’a özel şişe tasarladığını da belirtelim…

Cookshop, sosyal medya üzerinden ya da farklı kanallardan müşterilerin her türlü görüşünü değerlendiriyor, hızlı çözümler sunuyor. Özel günleri onlarla birlikte kutluyor. Bahattin Demir, “Belki de bu sıcaklık ve samimiyet, kalite ve uygun fiyat yapısıyla buluşunca yüzde 100 müşteri memnuniyetiyle markamızı bugünkü durumuna getirdi” diyor.

*****************************************************************************

GBK TÜRKİYE 
İlk hedef Kuzey Kıbrıs

Londra’dan Gourmet Burger Kitchen markasının Türkiye’ye getirilmesi için 2007 yılında girişimlere başlandı. GBK Londra yönetimiyle imzalanan master francising anlaşmasıyla GBK Türkiye ve Kuzey Kıbrıs haklarını satın alındı.

GBK, Aresta Gıda ortakları Ali Tözelmez, Ahmet Uysal ve yatırımcı Levent Atalay’ın ortak girişimleriyle kuruldu. Ve 2008 yılında ilk şubesi İstanbul Kanyon AVM’de açıldı. Yak laşık 45 kişinin çalıştığı GBK, yeni bir şubenin açılması halinde 18-20 kişiyi daha işe alacak. GBK Türkiye Yönetici Ortağı Aslı Uysal, markanın en cazip yönünün gurme, sağlıklı ve lezzetli bir ürün sunması olarak tarif ediyor. Hamburger gibi çok bilinen ve tercih edilen bir ürünün günlük olarak hazırlanan ekmek, hamburger eti ve soslarıyla garson servisiyle sunulduğuna dikkat çeken Uysal, “Ürünler üretim sürecinin hiçbir aşamasında dondurulmuyor, koruyucu katkı maddeleri taşımıyor ve taze olarak hazırlanıyor. Hamburgerin fast-food uygulamalarına başarılı bir alternatif… Ayrıca 34 çeşit burger seçeneğiyle geniş bir ürün yelpazesine sahip” diyor.

GBK’nın Levent-Kanyon Alışveriş Merkezi ve Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’n-de iki şubesi var. 2012 yılının sonunda açmayı planladıkları bir-iki emlak görüşmeleri olduğunu belirten Aslı Uysal, bunlardan birinin olumlu sonuçlanmasını beklediklerini söylüyor. Dikkatli emlak seçimi ve uygun kiranın da önem verdikleri noktalar olduğuna işaret ediyor. Bu arada orta vadede GBK’in Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet göstermesinin de ihtimal dahilinde olduğunu belirtelim. GBK beşinci şubenin ardından bayilik altyapısını da oluşturmayı hedefliyor.

*****************************************************************************

GO MONGO
Yurtdışından teklif yağıyor

Fikir bir yurt dışı seyahati sırasında Aresta Gıda yönetim kurulu üyelerinin Mongolian Barbeque olarak tanınan konsepti fark etmeleriyle gündeme geldi. Türkiye’deki ızgara kültürü ve ete düşkünlük ile bu konseptin birbiriyle çok örtüştüğünü düşünen yöneticiler 2005 yılında Go Mongo’yu kurdular.

Önce Suadiye’de Moğol barbekü kon-septini esas alan bir Uzakdoğu mönüsü yaratıldı. Moğol barbeküsünün yanında mönüye Çin, Endonezya, Vietnam, Japonya ve Hint mutfağının da bilinen ürünleri dahil edildi, isim olarak yapılan çalışmalarda “Go Mongo” en cazip ve çekici marka olarak tercih edildi. Şu anda kullanılan logo da yabancı bir ajansa çalıştırıldı. Şu anda Go Mongo’nun Is-tinye Park AVM, Suadiye ve Ümraniye Meydan AVM’de toplam üç şubesi bulunuyor. Bu yıl içinde bir şube daha açılması ihtimali mevcut. Hedef bölgeler arasında Nispetiye Caddesi, Acıbadem, Bebek, Florya-Yeşilköy hattı yer alıyor. Emlak geliştirme çalışmaları da sürüyor.

Restoranlarda 80’e yakın çalışan var. Yeni restoran açılması durumunda, restoranın büyüklüğüne göre 25-40 kişilik işe alım yapılacak.

Bu arada Go Mongo’ya yurtdışından franchising almak isteyen yatırımcılar müracaatlarda bulunuyor. Bunlar içinde Ukrayna, Rusya, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yer alıyor. Hatta BAE’de faaliyet gösteren bir yatırımcı grupla görüşmelerde ilerleme kaydedilmiş durumda.

*****************************************************************************

KIRINTI
70 kişi daha alacak

1980’lerde dışarıda yemeğe çıkmak isteyen gençlerin çaresizlikle lokanta aradığım gözlemleyen Kırıntı Restoranları Sahibi Fuat Erdoğan, ufak bir dükkanda Kırıntı’yı açarak bu işe girişmiş. Moda’da eski bir bakkal dükkanını devralan Erdoğan, basit bir dekor yaparak üç personel, altı masayla yola çıkmış. Ve kısa zamanda oldukça kalabalık bir genç topluluğunu mekana çekmeyi başarmış. Farklı yiyecekler yaratarak hem lezzet hem de heyecan yarattıklarını söyleyen Erdoğan şunları belirtiyor:

“Uyumadan önce ertesi gün nasıl bir değişiklik yapıp bu heyecanı ayakta tutmalıyım diye plan yapıyor, sabah erkenden alışverişe çıkıp en uygun malzemelerle dükkana dönüyorduk. Bu tempo 19 yıl devam etti. O küçücük dükkanda o yıllarda Tabasco, Bacon, Perrier gibi ithal ürünlerden en güzel Trakya peynirlerine kadar her çeşit malzeme vardı. Ekmeklerimizi sahil yolundan Kazlı Çeşmeden Görgülü pastanesinden elleriyle taşıyan bir çalışan getiriyordu. Yıllarla birlikte tecrübe kazanarak sadık müşteriler biriktirdik.”

Kırıntı’nın şu anda Moda, Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve Bebek olmak üzere dört şubesi var. Toplam 300 kişilik bir çalışan sayısına sahip. Kırıntı’nın şubelerini genişletmek istemediğini anlatan Fuat Erdoğan, “Kırıntı bir İstanbul markası olup Türkiye’nin hiçbir iline gitmemeli. Çünkü az olan çoktur aslında” diyor.

Ancak önümüzdeki dönemde İstanbul’da bir şube daha olabileceğinin de sinyalini veriyor. Bu dönem geldiğinde 70 kişinin daha işe alınabileceğini belirtelim…

*****************************************************************************

KITCHENETTE 
İngiltere’de büyüyecek

İstanbul Doors Group tarafından 2005 yılında kuruldu. Grubun kafe, bar ve brasserie olarak hizmet vermek amacıyla hayata geçirdiği Kitchenette’in ilk şubesi Eylül 2005’te Addreslstaııbul’da açıldı. Doors Group CEO’su Osman Cenk Akın bu markayı yaratırkenki amacını şöyle ifade ediyor: “Kaliteli yemek ve güzel ambiyansın herkes tarafından ulaşılabilir hale geleceği bir konsept yaratmayı amaçladık. Kithenette’in bulunduğu tüm lokasyonlarda bir buluşma noktası haline gelmesi, o bölgede gerek yaşayan gerekse çalışanlara keyifli bir mola olanağı yaratan bir mekan sunmak istedik.”

Şu anda Bahçeşehir Akbatı’da açılan son şubesiyle birlikte İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bakü ve Moskova’da hizmet veren toplam 21 şubesi var. Yakında Aqua Florya AVM ve Ankara Armada Alışveriş Merkezi’nde açacaklarıyla 23 şubeye ulaşacak.

Yurtdışında da büyüme planları bulunan Kitchenette, Moskova ve Bakü’deki şubeleriyle bunun ilk adımlarını attı. Ba-kü’de ikinci şubesini açma çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında Londra şubesi de yakın zamanda hayata geçecek. Londra dışında İngiltere’nin diğer şehirlerinde de büyüme planlan var.

İstanbul Doors Group bünyesinde yaklaşık bin 300 çalışan var. Bunun 500 kadarı Kitchenette çalışanı olarak hizmet veriyor. Önümüzdeki dönemde yeni açılacak şubelerle bu rakam bin 500’e çıkacak.

Kitchenette, İstanbul’daki şubeler dışında sadece şehir dışında ve yurtdışındaki şubeleri için franchise veriyor. Öncelikli koşul, iş ortağının Kitchenette markasını en iyi şekilde temsil ederek, kurgulanan marka algısı, hizmet kalitesi ve diğer ilkelerden ödün vermeden işletmenin devamlılığını sağlaması. Teknik şartlar ise bütün şartlar onaylandıktan sonra konuşuluyor.

*****************************************************************************

KİRPİ CAFE 
4 şube daha açıyor

2002 yılında ilk şubesini açtı. 2012 yılında İstanbul’da Koşuyolu, Kozyatağı, Bağdat Caddesi, Buyaka AVM olmak üzere 4 şubeye ulaştı. Hedefini sadık müşteri kitlesi yaratmak olarak ifade eden Kirpi Cafe’lerin Sahibi ve Yönetim Direktörü Caner Diniz, Gloria Jeans Coffee’leri Türkiye’ye getirdikten, sistemini kurduktan sonra kendi başına, kendi markasıyla yürümek istediğini ve Kirpi Cafe’lerle yoluna devam ettiğini anlatıyor. Diniz, “Hedef kitleyi çok iyi tahlil edip okuyabiliyor olmamız gerektiğini biliyoruz; ne isterler, nasıl yaşarlar, beklentileri neler gibi… Şu anda koşulsuz müşteri memnuniyeti ve bu soruların cevaplarıyla hizmet veriyoruz” diyor.

Müşterileri ve beklentilerini çok iyi tahlil edildiğinde başarının kendiliğinden geldiğini söyleyen Caner Diniz, “Başarımızın sırrının, tecrübe, doğru müşteri, doğru ürün, doğru servis ve doğru fiyat politikası olduğunu biliyoruz” diyor. Kirpi Cafe, 2013’ün sonuna kadar 4 şube daha açmayı planlıyor. Ve iş ortağıyla yurtdışında da aynı hizmet kalitesiyle şubeleşmek istiyor.

Franchise vermeyen Kirpi Cafe’ler yönetim kadrosu ve tüm çalışanlarıyla birlikte 130 kişilik ekibe sahip.

*****************************************************************************

MAMA
Makarnalarıyla ön planda

İstanbul Doors Group tarafından 2009 yılında hayata geçirildi. Özellikle kaliteli pizza ve taze, ev yapımı makarna konusunda sektördeki açıktan yola çıkan Ma-ma’nın en büyük stratejisi, müşterilere İstanbul’da yiyebilecekleri en lezzetli ttalyan tatlarını uygun fiyatlara sunmak. Mönüde pizza dışında, calzone, schiac-ciata, taze makarna, fırınlanmış makarna, salatalar, panini, kahvaltı seçenekleri ve ev yapımı tatlılar yer alıyor.

Başarısının arkasında yine Doors Group’un tüm mekanlarında geçerli olan lezzet ve hizmet kalitesinden ödün vermemek, iş gücüne yapılan yatırım ve eğitimler, doğru lokasyon ve mönü seçimleri gibi faktörler yer alıyor.

Şu anda Nişantaşı ve Rumelihisarı’nda olmak üzere 2 şubesi var. Grubun, Mama için de farklı şubeler açma planları bulunuyor. Bunun için lokasyon belirleme çalışmaları devam ediyor. Mama markasının ana stratejisi yiyecek-içeçek sektöründe tutarlı bir biçimde ilerlemek. Henüz genç bir marka olan Mama için yurt içindeki şubeleşme belli bir noktaya geldikten sonra yurtdışında da başarılı olacak bir A konsept yaratılması düşünülüyor. Mama’da 50 kişi görev yapıyor.

*****************************************************************************

MIDPOINT
150 kişiyi işe alacak

Tekstil sektörünün mağazacılık bölümünde deneyim sahibi olan Ayhan Çarıkçılar, mimar kardeşi Numan Çarıkçılarla yükselen bir trend olarak değerlendirdikleri “dünya mutfağı” konseptini, 2002 yılında daha değişik bir formatla hayata geçirerek Midpoint’i kurdu. Markayı zincir işletme yapmak için lojistik biriminin her evresine hakim yönetici ortakları da bünyelerine kattılar.

Midpoint işletmelerinin 12’si İstanbul’ da, 2’si İzmir’de, l’i Ankara’da ve diğeri Antalya’da olmak üzere toplam 16 şubesi var. Ekim ayında Etiler ve Aqua Akvaryum şubelerini de hizmete sunmayı planlıyor. Şu anda 900 kişinin görev yaptığı Midpoint işletmelerinde, ekim ayı içinde Akvaryum olmak üzere iki yeni şubenin açılışıyla birlikte toplam 150 kişi daha işe alınacak.

Midpoint, başarısını yurtdışına da taşıma hedefi için ihtiyaç duyduğu altyapıyı Haziran 2011’de Çamlıca mevkiinde Merkezi Yönetim ve Üretim Tesisi’ni faaliyete sundu. Yine bu düşünce doğrultusunda yurtdışında ciddi deneyimi bulunan çalışanları işe aldı. 2013 ve 2014 yılları arasında yurtdışında kendi imkanlarıyla yatırım yapmayı planlayan Midpoint’in bu yönde görüşmelere ve fizibilite çalışmalarına başladığını belirtelim.

Dünya mutfağı konseptiyle çalışılması, kaliteden ve kontrolden uzaklaşılma-ması amacıyla sağlıklı bir büyümeyi hedef alan Midpoint, marka değerinin korunmasına birinci derecede önem verdiği için franehise vermekten kaçınıyor.

*****************************************************************************

SIR WINSTON TEA 
Yeni işe alımlar olacak

Markanın öyküsü 2000 yılında İzmir Mavişehir Egepark’ta hizmete giren Sir Winston Teahouse ile başladı. Davut Mayruk ve Murat Girginç ortaklığında açılan ilk yerden itibaren bir aile işletmesinin sıcaklığını arayan ziyaretçilerin memnuniyetini sağlamak hedeflendi. Giderek artan sayıdaki ziyaretçilerin talepleri doğrultusunda şubeleşme sürecine girilerek merkez ofis ve merkez mutfak yatırımlarına hız verildi ve geniş bir şube ağının altyapısı tamamlandı. Şu anda İzmir’de Alsancak, Bostanlı, Mavişehir Sports International, Bornova Forum, Alsancak Swiss Otel, Bornova Kid’s Mail, Denizli’de Forum, Aydın’da Forum, İstanbul’da Natulius, Akaretler W Otel, Bursa’da Kükürtlü olmak üzere 11 şubesi var. Markanın eylül ayı içinde Güzelyalı Karer Konağı’nı İzmir’in tarihi dokusuna kazandıran yeni şubesi de açılacak. 180 kişinin çalıştığı Sir Winston Tea, 2012 sonuna kadar 25 kişilik ek istihdam yaratacak.

*****************************************************************************

THE HOUSE CAFE 
Sırrı, butik hizmette

400 kişinin çalıştığı The House Cafe, İstanbul’da insanların rahat edebileceği, lezzetli ve kaliteli yemek yiyip, güzel kahve içebilecekleri, görsel olarak keyif alabilecekleri bir mekan yokluğunu kapatma fikriyle doğdu. Ramazan Üren, Ferit Baltacıoğlu ve Canan Özdemir ortaklığında Nişantaşı’nda Atiye Sokak’ta bir apartman dairesinde kurulan marka, 2005’te Tünel ve Ortaköy şubelerinin açılmasıyla zincir kafe olma sürecine girdi. The House Cafe’nin şehirde eksikliği çekilen bir konsept yarattığını belirten ortaklar, “İnsanlar ilk defa büyük bir masanın etrafında birbirlerini tanımadan oturdular ve sosyalleştiler, yeni arkadaşlıklar doğdu. Kaliteli ve lezzetli bir yemeği, daha rahat ve atmosferinden keyif alabilecekleri bir ortamda yiyebildiler” diyor. Başarının çok iyi bir ekip işi, olağanüstü bir mükemmeli-yetçilik ve disiplin gerektirdiğine dikkat çeken ortaklar, “Büyüme sürecinde de butik anlayışını kaybetmeden, kurumsallaşmaya önem vererek misafir yorum ve önerilerini tek tek inceleyerek, mutfak ve servis standartlarını korumayı hedefleyerek devam ettik. Tüm bunlar 10 senelik başarımızın özeti” diyor.

The House Cafe, İstanbul’da Teşvikiye, İstiklal, Tünel, Kanyon, Istinye Park, Ortaköy, Caddebostan ve Etiler Hillside’da konumlanan 9 şubeye sahip. Yine Ankara, Antalya ve İzmir’de bulunan franchise’larıyla toplam 13 şubede servis veriyor. Önümüzdeki aylarda yurtdışındaki ilk şubesini Bakü’de açacak olan The House Cafe’nin hedefleri arasında öncelikli Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere, dünyanın farklı yerlerinde şubeler açmak yer alıyor. Var olan şubelerinin bahar ve yaz mevsiminde açılan terasları ve büyüme sebebiyle işe alımlar yapan marka, son dönemde 45-50 yeni çalışanı bünyesine dahil etti. Ve ekibini genişletmeye devam edecek.

Tuğçe Alınsoy / Para Dergisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir