Burger King Artık Kendi Patatesini Üretecek

Burger King, dünyanın en önemli iki fast food markasından biri. Bu büyük marka 1995 yılından bu yana kadar Türkiye’de hizmet sunmakta. Marka Türkiye’de Ata Grubu bünyesinde bulunan TAB Gıda tarafından temsil edilmekte olup 450’yi aşkın Burger King restorantı ile hizmet veriyor.

Burger King restoranlarında en çok tüketilen 2. ürün patatestir. Hatta sadece patates yemekte olan müşterileri bile mevcut marka, aylık 500 tondan fazla patatese ihtiyaç duyuyor. Marka et, patates ve diğer ana ürünleri Türkiye’de ki markalardan karşılasa da ürün bulma zorluğu yaşıyor. Fast foodtürüne uygun ürün özellikle patates bulmak oldukça zor. Bu nedenle TAB Gıda patates yetiştirmeye başlıyor. Ata Grubu’nun patronları Erhan ve Korhan Kurdoğlu patates yetiştirmek için tarım yatırımları ile bilenen İzmirli Özgörkey ailesiyle çalışacak.

İki aile beraber “Atakey Patates Gıda Sanayi” şirketi kurarak patates üretimini bu isim altında gerçekleştirecek. Niğde ve Afyon da yatarım için çok iyi alanların mevcut olduğunu belirten yetkililer şuan bunlar dışında bir bilgi paylaşmıyor çünkü daha çok yeni bir proje.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir