Biggshop Bayilik (Franchising) Şartları

Tasarım ürünlerin satışını yapabileceğiniz bir dükkan açabilirsiniz.

Valiz, şemsiye, saat ve termos gibi aklınıza gelebilecek bir çok ürünü sunan geniş bir yelpazeye sahip Biggshop, yeni şubeleri için tüm Türkiye’ye franchising veriyor. 2013 hedefi olarak 26 mağazayı amaçlayan marka bayilik ile bu amacınızı gerçekleştirmek istiyor. Bir Biggshop mağazasına sahip olmak için metrekare başına 250 dolar yatırım yapmanız gerek.

Biggshop oldukça orjinal tasarım ürünleri satan bir mağaza. Günümüzde artan tasarım ürünü ilgisi ve orjinal ürün arayışı bu tür bir mağza açmayı oldukça karlı bir yatırım yapıyor. Kişilerin kendilerini yansıtabilecekleri, yaşam stillerine uyan bir çok ürün ve aksesuarın yer aldığı mağaza valizden ve hatta termos bile bulunuyor. Ayrıca ürünlere biggshop.com adresinden de ulaşıp bakabilirsiniz.

Bu karlı yatırımı yapmak isteyenler için Biggshop ayrıca birde E-ticaret desteği sunuyor. Marka her bir franchise için Biggshop alan adının altında başka bir e-ticaret sitesi kurmaya izin veren modüle sahip. Böylece internet üzerinden de satış gerçekleştirebilecek bilecek olup sitelerindeki ürün ellerinde olmasa bile satabilecek.

Biggshop Genel Müdürü Derya Şendil, Bugün Mersin, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır olmak üzere beş farklı ilde beş farklı şubeye sahip olduklarını söyledi. Şendil, yıl sonunda 10 mağazaya ulaşmayı amaçladıklarını belirtirken 2013 yılında da 25 mağazaya ulaşmak istediklerini açıkladı. Yakında Konya, Antalya, Adana, Trabzon, Gaziantep ve Bursa’da da şubelerinin açılacağını sözlerine ekledi.

En Küçük Mağaza 60 M2

Marka metre kare başına 250 dolar yatırım isterken en düşük 60 metre kare olmasını istiyor. Ortalama 60-80 metre karelik olan mağazalardan 60 metrekare olacak şekilde bir şube açmayı düşünen yatırımcı dekorasyon dahil 100 bin TL’lik bir yatırım yapmak zorunda. Bunun yanından E-ticaret modülü kullanımı içinde aylık 200 dolar ücret gerekiyor. Bunlar dışında bir franchising ücreti istenmiyor.

Yatırımcıda Aradığımız Özellikle Marka Elçisi Olması

Ürünlerin çoğunda kar marjının çoğunun %100 olduğunu belirten Şendil, öncelikli olarak yatırımcının Biggshop konseptini sevmesi gerektiğini ve bir marka elçisi olmasını istediklerini söylüyor. Biggshop olarak kendilerinin kullanışlı ve harika ürünler tasarladıklarını, bunları da çok uygun fiyata sunduklarını belirten Şendil, bayilerinin daima işinin başında olmasını ve tüketiciye bunları en iyi şekilde aktarması gerektiğini belirtiyor.

Uygun yer: Türkiye geneline franchising verilecek. Trafiğin yoğun olduğu lokasyonlar uygun.
İlk sermaye: 60 metrekarelik bir mağaza için yaklaşık 100 bin TL yatırım yapılması gerekiyor.
Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor. Ancak yatırımın geri dönüşünün 18 ile 24 ay arasında olduğu ifade ediliyor.
Kâr marjı: Çoğu üründe yüzde 100.
Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek ve işini sahiplenecek bayiler aranıyor. 
Başvuru için:
 0216 404 1133

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir