Bayanlar Kendi İşlerini Kuruyor

Ev hanımları için çeşitli işler bulunuyor. Bazıları bu çeşitli işleri tercih ederken bazıları da ilginç iş fikirleri çıkarıyor. Bu iş fikirlerinden bir tanesini de 33 yaşındaki ev hanımı Melek Aydın çıkarmış. Aydın, aldığı su kabaklarını çeşitli şekillerde süsleyerek ilginç tasarımlar çıkarıyor. Üstelik bu işin maliyeti de çok düşük. Ev bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlar tercih edebilir.

33 yaşındaki ev hanımı Melek Aydın , Nazilli`de satın aldığı su kabağı ve çömlekleri çevresinden topladığı bir takım malzemeler ile süsleyerek el yapımı ürünler tasarlıyor. Maliyeti son derece düşük bir iş olması açısından ev hanımları tarafından tercih edilebilecek bu iş, ev hanımlarının kendilerini geliştirmesine, hem de aile bütçesine katkı sağlamalarına yardımcı oluyor.

Melek hanım tamamen el yapımı olan bu ürünlerin, fabrikasyon ürünlerin önüne geçmesi gerektiğine inandığını belirtiyor.Köylerden topladığı su kabaklarını, temizledikten sonra matkap ile üstlerinde delikler açıp, ahşap boyalar ile renklendiren, boncuklarla süsleyen Melek hanım, bu kabakların elektrik tesisatını gerçekleştirip, lamba veya abajur olarak satıyor. Su kabakları eski zamanlarda matara niyetine askerler tarafından kullanılmaktaydı, bugünde bazı köylerde bu kullanım hala devam ediyor.

Su kabaklarının süslemesinde midyeden tenekeye ne olursa kullanılabiliyor. Melek hanım, bu hobisini yıllar içinde herhangi bir kursa gitmeden kendi kendine geliştirmiş. Bu hobisinin pek çok ev hanımına örnek olması gerektiğini belirtiyor.2 günde tamamlanan süs kabaklarının, ışıklandırılınca görüntüsü muhteşem oluyor ve yapan kişiye de ayrı bir zevk veriyor.

Melek hanım, su kabaklarından yaptığı çeşitli süs eşyalarının, lamba ve abajurların yanısıra, Aydın – Karacasu ilçesindeki çömlekleri satın alıp,benzer boya ve süslemeler ile zenginleştirerek çeşitli süs eşyaları da yaptığını sözlerine eklemekte.

Ne Kadar Kazandırıyor?

Ek gelir imkanı arayan herkes bu işi yapabilir.Bu işi yapmak istiyorsanız,kazancınız işçiliğinize ve tasarımlarınıza göre değişkenlik göstereceğini bilmelisiniz.Tasarladığınız ürünleri toptan olarak alan firmalar mevcut.Toptan satış ile aylık 700 TL’den 1500 TL’ye kadar kazanç elde etmeniz mümkün görünüyor.Bu ek iş hakkında daha detaylı bilgi için lütfen yazımıza yorum yapınız.

Kaynak: İş Fikirleri ve Firsatları

Son Aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir