AVM’de Bayilik ve Franchise Stand Açmak

avmlerde stand bayiliği

AMV’lede düşük sermayeler ile standlar açarak büyük karlar elde edebilirsiniz.

AVM’lerde başarılı olmuş stant sahipleri şimdi de ülke geneline yaygınlaşmayı hedefliyor. Bayilik ve franchise sistemleriyle açılacak stantlar arasında Türkiye’de ilk kez denenen işler de var. İşte AVM’lerin popüler stantlarının yatırım şartları…

2013’te 25 yeni AVM daha açılacak. Bu, 1 milyon 100 bin metrekare kiralanabilir alan demek. Büyük markalar yeni açılacak AVM’lerde çoktan yerlerini aldılar. Ancak küçük yatırımcılar için hala fırsatlar var. Son dönemin en popüler işleri arasında gösterilen başarılı stant girişimleri de buralarda yer almaya hazırlanıyor.

Üstelik şekerciden takıcıya, oyuncakçıdan kozmetikçiye birbirinden çok farklı stant konseptlerine rastlamak mümkün.

AVM’Ierdeki restoran ya da mağazalara göre yatırım tutarı oldukça düşük olan stantlar girişimcilere yüksek ciro vaat ediyor.

Tabii girişimci istediği standı istediği AVM’de kafasına göre açamıyor. Bunun birtakım kuralları var. En başta stanlarda satılacak ürünlerin AVM mağazalarına rakip olmaması gerekiyor. Mağazalarda satılanları tamamlayıcı ürün ve hizmetlerin şansı daha fazla. Stantların bulunduğu noktaların AVM içinde trafiğin yoğun olduğu yerlerde olması başarı için önemli bir koşul. Tabii aynı zamanda mağazalar ve gelen ziyaretçiler için de engel teşkil etmemeli. AVM’de kendi başınıza stant açabileceğiniz gibi, bu alanda başarılı olmuş markalardan bayilik ya da franchise da alabilirsiniz. AVM’lerdeki popüler stantları araştırdık. İşte ayrıntılar…

BUBBMIX
Doğal içecekler

Bubbmix’te dünyaca ünlü Tayvan çayları satılıyor. Tamamen bitkisel olan bu çaylar soğuk sıcak yada dondurma kıvamında servis ediliyor.

Çayların içinde sakız gibi çiğnenen rengarenk baloncuklar bulunuyor. Bubbmix’in menüsünde muz aromalı inci çayı, yaban mersini aromalı çay, çilek aromalı çay, şeftali aromalı yeşil çay ve çilek topları gibi çok çeşitli seçenekler var. Bubbmix’te İstanbul Forum ve Marmara Forum AVM’lerinde iki şubesi var. Şirket, Türkiye genelinde franchising sistemiyle şubeler açacak.

Telefon: 0216 651 47 61 E-posta: info@bubbmix.com

**************************************************************************

COOLFUNNY
Meyve toplu içecek

Mekong Gıda, Tayvan menşeli Taivvan Possmei’in ürettiği çayları Türkiye’ye getirerek Cool Funny markasıyla stantlar açıyor. Cool Funny’nin muz, çilek, mango, kivi, yaban mersini, kavun ve portakal aromalı gibi birçok farklı çeşidi bulunuyor. Yeşil ve siyah çayla sıcak içilebilen Cool Funny, isteğe göre soğuk olarak da servis ediliyor. Çayların içinde birçok meyvenin inci topları bulunuyor.

Telefon: 507 622 29 92 E-posta: info@coolfunny.com.tr

**************************************************************************

BEARD PAPA’S

Japon menşeli Beard Papa’s mas-ter fraııchise’ını alan Taksan İç ve Dış Ticaret, Türkiye genelinden yeni şubeler açacak. Beard Papa’s ilk şubesini İstanbul Forum AVM’de açtı. Beard Papa’s stantlarında kremalı puf satılıyor.

Beard Papa’s, ilk olarak 1999 yılında Japonya Osaka faaliyete geçmiş. Elde ettiği başarılar ile önce Uzakdoğu’da fenomen haline gelen gelmiş, ardından da ününü Amerika ve Avrupa’ya taşımayı başarmış. Şu anda Asya, Amerika ve Avrupa’da 20 ülkede faaliyet gösteriyor.

Telefon: 0212 659 32 32 E-posta: info@beardpapas.com.tr

<!–nextpage–>
DOLMACI
Ayaküstü zeytinyağlı dolma keyfi

Fatih ve Murat Özdemir isimli iki genç girişimci AVM’ler için yenilikçi bir stant geliştirerek sadece zeytinyağlı dolma satışı yapacak. Antep usulü hazırlanan dolmalar acı ayran eşliğinde servis ediliyor. Dolmacı Hazır Gıda ortaklarından Fatih Özdemir, “Franchi-sing sistemiyle Türkiye genelindeki AVM’ler-de stantlar açmayı hedefliyoruz” diyor. Kullanıma hazır bir standın toplam yatırım maliyeti 35 bin TL.

Telefon: 0216 393 65 62 E-posta: murat@dolmaci.org

**************************************************************************

TANSİYON TESPİT MERKEZİ
Jetonla tansiyon ölçme dönemi

Özellikle AVM’lerde görmeye alışık olduğumuz masaj koltuklarından sonra şimdi de tansiyon ölçme makineleriyle karşılaşmaya başladık. Paksoylular tarafından Güney Kore’den ithal edilen tansiyon ölçme cihazları 1 TL ile çalışıyor. Elinizi cihaza yerleştirdikten sonra cihaz tansiyonunuzu otomatik olarak ölçüyor ve bir kağıt çıktıyla sonucu size veriyor. Paksoylu-lar, Türkiye genelinde bayilikler vcrecek. Söz konusu cihazın satış fiyatı 4 bin 750 TL.
Telefon: 0536 942 50 00

**************************************************************************

FNF
Yenilebilir meyve sepetleri

Bursa merkezli Ekiz Grup’un yeni markası FNF, meyve sepeti, frozen (dondurulmuş) yoğurt, maka-ron ve doğal meyve sularının satıldığı bir stant. FNF Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eren, tamamı patentli 200 çeşit yenilebilir meyve sepeti geliştirdiklerini söylüyor. FNF, Türkiye genelinde bayilik verecek. Bayilik için 9 metrekarelik bir stant gerekiyor. İsim hakkı ve gerekli tüm ekipmanlar dahil bir standın yatırım tutarı 75 bin dolar.
Telefon: 0224 443 17 60 E-posta: hakan.eren@fandf.com.tr

**************************************************************************

BEBETO EĞLENCE ADASI
100 çeşit şeker ve sakızı var

Kervan Gıda tarafından geliştirilen Bebeto Eğlence Adası konsepti, özellikle çocuklara yönelik J00 çeşit şeker ve sakızıyla dikkat çekiyor. Bu stantla-rın müşteri kitlesi sadece çocuklarla sınırlı değil. Kahve gibi farklı ürünleri de var.

Ergonomik tasarımıyla her türlü mekana kolayca uyum sağlayabilen Bebeto stantla-rı, istenirse bir alışveriş merkezi ya da mağazanın içerisine de yerleştirilebiliyor.

Şirket Türkiye genelinden gelecek tüm bayilik taleplerine açık.
Telefon: 0212 875 76 90 E-posta: info@kervangida.com

**************************************************************************

<!–nextpage–>

Popüler Bayilikler

Bayilik Veren Firmalar 2013
Franchise Veren Markalar
2013 Franchise 100
Elektrik Satış Bayiliği
Bardakta Mısır Bayiliği

Reklamlar

.
Kategoriler

Bayilik ve Franchising
Bilgi Bankası
Ek İş, Ek Gelir
Ekonomi-Finans
Emlak Haberleri
Giyim ve Moda
Haberler
Hunca Life
İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği
İş Fikirleri ve Girişimcilik
Kariyer ve İş
Kültür Sanat
Makaleler
Pazarlama ve Satış
Reklamlar-Reklamcılık
Sağlık
Şirket Haberleri
Teknoloji
Turizm ve Tatil

Günlük Özet

.
Son Yorumlar

Tekfen İnşaat 6.500 Kişiyi İşe Alacak için mehmet
Evlere Davetiye Katlama İşi Veren Firmalar için gülşah
Ev Hanımlarına Evde Yemek Yapıp Satmak için rukiye
Yurtdışında Çalışacak Eleman Arayan Firmalar için Gökhan
Evlere Mandal İşi Veren Firmalar için yagmur
Türk Girişimciden Msn’ye Büyük Rakip ‘Messenger’ Yazılımı MSP için yorum
Evlere Etiket İşi Veren Yerler için ayse
Evlere Etiket İşi Veren Yerler için ayse
Evlere Mandal İşi Veren Firmalar için yeliz
Yağmur Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri için halil

Popüler Konular

Evlere Ek İş Veren Firmalar
Yatırım Yapılacak Sektörler 2013
Son 20 Yılın Ekonomi Politikaları ve Avrupa – ABD Krizleri
Turizm İşletmeciliği
Evlere Mandal İşi Veren Firmalar
Para Kazandıracak İş Fikirleri
Dünyanın En Verimli Koyunu Romanov Koyun Üretimi
İnternetten Para Kazanın
İş Fikirleri, Sermayesiz İşler, İş Fikri, Girişimci Fikirler
Makale Yazarak Para Kazanmak
Irak Girişimcilere Müthiş Yatırım Fırsatları Sunuyor
Dizi Oyuncusu Olmak
Evde Çalışarak Yapılacak İşler

AVM’lerde Bayilik ve Franchise Sistemiyle Stand Açmak

MANTI KEYFİ
ilk kez stand açıyor

Mantı Keyfi’nin 13 şubesi var. Bu şubelerin dokuzu İstanbul’da diğerleri ise Çorlu, Antalya, Aksaray ve Konya’da. Şubelerin tamamı franchising sistemiyle açılmış. Türkiye genelinde 50 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Mantı Keyfi ortaklarından Yakup Aksoy, “2013’te İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Samsun, Gaziantep, Diyarbakır ve Eskişehir’de şubeler açmayı hedefliyoruz” diyor. Mantı Keyfi, restoranların yanı sıra AVM’ler-de stantlar açmaya hazırlanıyor. Bu konsep-tin yatırım tutarı ise 30-40 bin TL arasında değişiyor. Mantı Keyfi’nin üretim tesisi İstanbul Beykoz’da bulunuyor. Burada üretilen mantılar, soğuk zincir bozulmadan şubelere sevk ediliyor. Kimyasal katkı maddesi kullanılmadan tamamı elle hazırlanan 45 çeşit mantı üretiliyor. Klasik mantı dışında sadece Mantı Keyfi tarafından üretilen bazı mantı çeşitleri söz konusu. Çikolatalı, karidesli, lahana soslu, hamsili mantı bunlardan ilk akla gelenler.

Telefon: 0216 425 5178 E-posta: info@mantikeyfi.com

**************************************************************************

ÇİĞKÖFTEM
Almanya’daki AVM’lerde şubeler açtı

Çiğköftem, AVM’lerde en hızlı büyüyen çiğköfte markası.

Şirket sadece yurtiçinde değil aynı zamanda yurtdışında da şubeler açıyor. İlk yurtdışı şubesini 2006’da Belçika’da açan Çiğköftem’in halen ABD, Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, Avusturya gibi birçok ülkede şubeleri var.

Çiğköftem, franchise giriş bedeli talep etmiyor. Sürekli franchise ödemesi yok. Şube büyüklüğü 20-50 metrekare arasında değişiyor. Stant büyüklüğü ise AVM’lerin lokasyonuna göre degışıyor.

Telefon: 552 20 00

**************************************************************************

FORNETTİ
74 yeni şube açacak

Sıcak ve taze unlu mamuller, kahvaltılık ürünler sunan Macaristan menşeli Fornetti Türkiye’deki şube sayısını artırıyor. Fornetti ürünleri yarı pişmiş ve pişmemiş olarak donuk olarak hazırlanıyor ve şubelere sevk ediliyor. Franchise giriş berdeli 11 bin euro. Büyüklüğü 10-12 metrekare olan şubelerin yatırım tutarı 18-20 bin, 20-25 metrekare olanların ise 25-30 bin TL arasında değişiyor.

Telefon: 0212 67119 64 E-posta: info@fornetti.com.tr

**************************************************************************

İSTANBUL PİLAV
Yatırım tutarı 25 bin TL

İstanbul Pilav’ın 7 şubesi var. Bunların ikisi Ankara’da, beşi de İstanbul’da bulunuyor. İstanbul Pilav, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak.

Franchise için öncelikle işletmenin başında duracak kişiler tercih edilecek. İstanbul Pilav’ın yatırım tutarı seçilecek konsepte göre 25-50 bin TL arasında değişiyor. Bu bedelin yarısı peşin, kalan kısmı ise taksitle alınıyor. İstanbul Pilav, AVM, fuar, sinema salonu, üniversite kampüsleri ve festival alanları gibi yerlerde şubeler açacak.

Telefon: 0212 282 64 12 E-posta: ayse@istanbulpilav.com.tr

**************************************************************************

JUICE PLANET
40′tan fazla çeşidi var

Juice Planet, müşterilerine taze sıkılmış meyve ve sebze suyu sunuyor. Şirket, iki tip meyve suyu barı açıyor. Birincisi, 6 metrekarelik küçük bir alanda açılıyor. Bu kon-sept sınırlı bir menüye sahip. İkincisinde ise çok

zengin bir menü seçeneği var. Kafe konseptinde açılıyor ve kullanım alanı 20-40 metrekare arasında değişiyor. Juice Planet meyve suyu barlarında, doğal ve taze meyvelerden elde edilen meyve sularının satışı yapılıyor. Ayrıca farklı meyvelerden oluşturulan karışımlarla alternatif lezzetler yaratılıyor. Juice Pla-net’te halen 40’tan fazla meyve suyu kokteyli, 12 smoothie çeşidi ve 15 sebze karışımı bulunuyor. Telefon: 0232 463 96 84

**************************************************************************

<!–nextpage–>

NAZAR PROFİTEROL
Bu tatlının meraklısı çok

2010’dan bu yana Cevahir AVM’de faaliyet gösteriyor. Burada İstanbul Feriköy’de profiterol-leriyle ünlü Nazar Pastanesi tarafından üretilen profiterol-ler satılıyor. Bunun yanı sıra çay, kahve ve salep gibi içecekler de servis ediliyor. Standın sahibi Aytaç Berk, 2013’te bayilik sistemiyle yeni şubeler açmayı hedeflediklerini söylüyor.

Telefon: 0212 380 24 66

**************************************************************************

BUN DESIGN
Orijinal hediyeler

Orijinal hediyelik eşyaların satıldığı Bun Design stantları 9 metrekare büyüklüğünde. Bun Design’in franchise giriş bedeli 5 bin dolar. Bir standın kurulum bedeli ise 10 bin TL. İçindeki ürünlerin maliyeti ise 10 bin TL. Yani toplam 29 bin TL’ye bir Bun Design standına sahip olabilirsiniz. Bunların dışında daha sonra herhangi bir aylık ödeme, katkı payı ya da sürekli franchise ödemesi gibi bir ücret talep edilmiyor.

Telefon: 0212 294 69 77 E-posta: info@bundesign.com

**************************************************************************

CHAPKA
Şapka, yeniden moda

Chapka standlarında şapka, eldiven ve çeşitli aksesuarlar satılıyor. İlk standını 2009′da Cevahir AVM’de açan chapka’nın şimdi üç şubesi var.Bayilik sistemiyle yeni şubeler açacaklarını belirten chapka ortaklarından H. İbrahim Bayram, büyük şehirlerden gelecek bayilik taleplerine öncelik vereceklerini söylüyor. Bir Chapka standı açmanın maliyeti 18-24 bin TL arasında değişiyor.

Telefon: 0212 380 09 11 E-posta: ibrahimbayram.34@hotmail.com

**************************************************************************

TARCHY
Yeni bir lezzet…

Tarchy’nin stant ve kafe olmak üzere yurtiçinde İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bodrum’da 13 şubesi bulunuyor. Yurtdışındaki ilk şube ise birkaç ay önce Dubai’de açıldı. Bu şube Dubaili bir şirket tarafından master franchise yöntemiyle açıldı. Tarchy’in yurtdışında oldukça iddialı bir büyüme planı var. Önümüzdeki bir yıl içinde ABD, Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri, Azerbaycan ve Rusya’da şube açmayı hedefliyor. Yurtiçinde de şube açılışları sürecek. Tarchy, yurtiçinde özellikle AVM şubelerinin sayısını artıracak. Bir yandan da kafe konseptini yayacak. İşlek ve yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde Tarchy kafeleri açılacak. En az 10 metrekarelik bir standın anahtar teslimi yatırım tutarı 55 bin TL.

Telefon: 0216 575 72 47 E-posta: info@tarchy.com

**************************************************************************

BETIE’S
ilk kez stant açacak

Kişi ve kurumlara özel yenilebilir hediye sepetleri hazırlayan Betie’s’in 135 patentli ürünü var. Betie’s’in kurucusu Betül Sungurlar, franc-hising sistemiyle stant ve mağazalar açacaklarını söylüyor.

Betie’s’in imalathanesinde hazırlanan ürünler, soğuk zincir bozulmadan sipariş verilen adreslere gün içerisinde teslim ediliyor. Sungurlar, giderek artan talebi karşılayabilmek için yine İstanbul’da bir imalathane daha açmaya karar vermiş. Ancak bu kez Avrupa Yakası’nda bir yer düşünüyor. Franchising sistemiyle açılacak Betie’s şubeleri için İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Bursa’dan gelecek taleplere öncelik verilecek. Diğer büyük illerden gelecek franchise talepleri de değerlendirilecek. Betie’s şubeleri girişimcilere anahtar teslim vaziyette teslim edilccck. Pasta ustalarına 45 gün eğitini verilecek.

Telefon: 0216 611 2 611 E-posta:inf o@beties.com

**************************************************************************

<!–nextpage–>

BELLA PİERRE COSMETICS
Ünlülerin kozmetik markası

ABD’nin ünlü “mineral kozmetik” markası Bella Pierre Cosme-tics, Türkiye’de 2007’den bu yana Maye Dış Ticaret’in distribütörlüğünde faaliyet gösteriyor. Firmanın İstanbul

Cevahir AVM’de standı var. Burada hem ürün satılıyor hem de arzu eden herkese ücretsiz makyaj yapılıyor. Şirket, 2013’te yeni şubeler açarak büyümeyi planlıyor. Bella Pierre mineral makyajın tüm avantajlarını sunan yeni bir konsept. Mineral makyaj, cilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan, genellikle pudra şeklindeki makyaj malzemeleriyle uygulanan bir yöntem. Bella Pierre stantlarında cilt bakımından gözaltı kapatıcısına, allıktan ruja birçok ürün grubunda yüzlerce ürün satılıyor. Ürünlerin tamamı ABD’de üretiliyor ve 125 ülkeye satılıyor.
Telefon: 0212 380 16 06

**************************************************************************

THE ART OF SOAP
El yapımı dekoratif meyve sabunu

Bu standın ürünlerine ilgi çok fazla. Yüzde 100 el yapımı dekoratif süs sabunların satıldığı bu stant adeta taze meyve satan bir manavı andırıyor. Sabunları seçerek tek tek alabiliyorsunuz. Bu arada asıl ilgi çeken nokta ise söz konusu Standın yurtdışındaki büyüme hızı. The Art of Soap markasıyla açılan bu stantların ABD’deki şube sayısı dokuza ulaştı. Kokulu meyve sabunların tamamı Edirne’de üretiliyor. İlk olarak Edirne’de ortaya çıktığı bilinen kokulu meyve sabunu üreticiliğinin geçmişi 400 yıl öncesine kadar dayanıyor. Esans katılarak üretildiği ve ferahlatıcı bir koku yaydığı için halk arasında “mis sabunu” olarak biliniyor.

E-posta: info@theartofsoap.ae

**************************************************************************

LEB GIDA
Türk kahveli, cappuccinolu, çikolatalı beblebi

Leb Gıda’nın sahibi Candan Bilal Kösem, Türkiye’de bir ilke imza atarak sadece leblebi çeşitlerinin (Türk kahveli, cappuccinolu, çikolatalı, ballı susamlı, sarımsaklı, soslu acılı.) satıldığı bir stant tasarladı. İlk şubesini 2012’de İstanbul Cevahir AVM’de açan Leb Gıda, franehising sistemiyle yeni stantlar açacak. Leb Gıda standları AVM ziyaretçilerinin kolayca ulaşabilecekleri yerlerde olacak. Leb Gıda stantlarında taze ve farklı çeşitlerde leblebiler satılıyor. Bunlar şık ambalajlarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Telefon: 0216 344 76 93 E-posta: info@leb.com.tr

**************************************************************************

DİLİM BÖREK
Franchise veriyor

İstanbul merkezli Dilim Börek, 2003’te kurulmuş. Şirket franehising sistemiyle yeni şubeler açıyor. Dilim Börek İcra Kurulu Üyesi İbrahim Bayezit, “Şirketimizin veritabanında kayıtlı 220 bin müşterimiz var. Bu muazzam potansiyelin taleplerini karşılayabilmemiz için şube sayımızı artırıyoruz” diyor.

Dilim Börek’in franchise modeli benzerlerinden biraz farklı. Örneğin Dilim Börek’ten franchise alan bir işletmeye şirketin veritabanındaki müşteri bilgileri aktarılıyor. Bu sayede yeni kurulan bir şube belli bir oranda ciro potansiyeliyle işe başlamış oluyor.

Dilim Börek, teknoloji ve inovasyona önem veren bir firma. Şirket bu doğrultuda sürekli yeni yatırımlar yapıyor. Örneğin 2006’da İstanbul Avrupa Yakası’nda yeni bir üretim ve lojistik merkezi kurdu. 2009’da ise çağrı merkezini faaliyete geçirdi. Dilim Börek’ in 2009′da 8 milyon TL olan cirosu 2012’de 25 milyon TL’ye yükseldi. Şirket, 2013’te franchising sistemiyle İstanbul’da dokuz yeni şube daha açacak.
Web: dilimborek.com.tr

**************************************************************************

Cl GUSTA
Frozen yoğurt ve İtalyan dondurma

İtalyan dondurma hammaddeleri üreticisi PreGel’in dünyaca ünlü dondurma markası ci gutsa, Türkiye’de şube sayısını artıyor. Ci gusta Türkiye Genel Müdürü Tahir Haytoğlu, “Türkiye’de ilk mağazamızı İstanbul’da Trump Towers AVM’de açtık. Yakında Antalya, Bodrum, İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Antakya ve Bo-lu’da şubeler açılacak” diyor, ci gusta, franehising sistemiyle şubeler açacak. Şirketin franehising sistemi mobil stand, kiosk, küçük ve büyük mağaza olmak üzere 4 farklı modelden oluşuyor. Yatırım maliyetleri iş modellerine göre 20-150 bin euro arasında değişiyor.

Ayrıca aylık cirodan yüzde 5 pay alınıyor, ci gutsa şubelerinde özel formüllerle hazırlanan frozen yoğurt ve gelato ürünler müşterilerin beğenisine sunuluyor.
Telefon: 0216.510 10 94 E-posta: cigusta@cigustaturkiye.com

Para Dergisi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir