3D nedir

3D teknoloji harikası bir buluşu tanımlayacak olursak, üç boyut anlamına gelen üç dimension (3Boyut) demektir. Cümlemizi daha belirgin hale getirecek olursak, üç boyut demek, üç farklı unsurun bir arada olması demektir. Bunlar yüksekliğin, derinliğin, genişliğin bir arada kullanılması durumudur ve aynı anda kullanıldığında 3D yani üç boyutlu bir izlenim oluşur. Üç unsura geniş kapsamlı olarak zamanı eklersek animasyonlar ile ilgili, 3d oyunlar alanına girer.
3D’nin çıkmasıyla beraber yayılması çok kısa bir zaman sürmüştür. 3D’nin diğer bir özelliğinden bahsedecek olursak, 3D sadece gözlük takarak izlenen, oynanan bir uygulama değildir. Bir oyunda herhangi bir odaya girip çıkabiliyorsanız, bu oyunda 3D olarak adlandırılır. Bunun için hemen her yerde bulunan bu uygulama çeşitli aktiviteler ile süslenmiştir.
Artık günümüzde çoğu aktiviteyi 3duygulaması ile sürdürmekteyiz, sürdürmüyor olarak görünse bile fark etmeden 3D uygulamaları kullanırız. Sinemada ön plana çıkan 3D artık evlerdeki televizyonlarda bile izleyiciye ayrı hava katmaktadır. Büyük bir ekranda beğendiğiniz kategorideki filmi, kolaylıkla 3D olarak net bir şekilde izleyebilirsiniz. Uzun uğraşlar sonucunda çıkan programlar sayesinde sevdiğiniz bir film 3D değil ise program yardımıyla filminizi 3D yapabilir, televizyonunuzda izleyebilirsiniz.

3d oyunlar

Fotoğraf çekmeyi sevenler içinde tasarlanmış olan markalar sayesinde direk fotoğraf ve videoları 3D formatında çekebilirsiniz. Filmler, sinemalar, fotoğraf makineleri dışında herkesin oynadığı oyunlarda da artık 3D uygulaması yayılma göstermiştir. 3D oynanılan oyun kişiye ayrı bir zevk vererek keyifli dakikalar geçirmesini sağlamaktadır.
Oynadığınız sistemler sadece site üzerlerinden değil, 3D’ye uygun bir monitörle, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda oyunları 3D olarak oynayabilirsiniz. Günümüzde çıkan oyunlar yüksek grafikli olarak oyun severlere sunulmaktadır ve bu tür oyunlarda 3D kategorisine girdiği için kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. İnternet üzerinden de 3D oyunlar ile ilgili siteler mevcut bulunmaktadır.
3D oyunları internet üzerinden oynamak istiyorsanız, kaliteli, güvenli bir site olan www.3doyunlar.comadresini ziyaret edebilirsiniz. Çok geniş kapsamlı bir site olduğu için rahatlıkla aradığınız her oyunu bulabilirsiniz. Her yaş için oyun bulunan bu web sitesinde, eğitici oyunlarda küçük çocuklar için mevcuttur. Sizde internet üzerinden oyun oynamak istiyorsanız, 3doyunlar.com’u rahatlıkla öneririz. Aynı zamanda sitemizin en popüler kategorisi olan 3d araba oyunları kategorisinde de her gün yeni bir araba oyunu karşınızdadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir